StartDokumenty szkoyPracownicy szkoyPatron Szkoy Kornel MakuszyskiHistoria szkoygaleriaKontakt gazetka szkolna
Wydarzenia

Eliminacje gminne do 42 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

 

  W dniu 14 marca 2019 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne do 42 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W naszych skromnych murach gościliśmy przedstawicieli szkół gminnych wraz z opiekunami oraz szanownych gości: p.Starszego brygadiera W. Maciejewskiego - Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie, prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wołowie druha J. Tatarczuka, Przewodniczącego rady Miejskiej w Wołowie p. J. Tomkowa, Kierownika Wydziału edukacji, Kultury, Sportu i Pomocy Społecznej w Urzędzie Miejskim w Wołowie p. K. Pisching, Wiceprezesa Zarządu Gminnego ZOSP druha J. Druzgałę, oraz członka Zarządu Gminnego ZOSP druha A. Tkaczyka.
  W Komisji sędziowskiej zasiedli: Komendant Gminny ZOSP RP druh J. Jarmuszczak jako przewodniczący, Prezes Zarządu M-G ZOSP RP w Wołowie druh J. Pielich (wiceprzewodniczący) oraz członkowie - druh Z. Grzegorczyk i druh M. Krakowski. Turniej był podzielony na dwa etapy: I - pisemny test dla kl. 7-8 i gimnazjum oraz kl. 4-6, II - etap ustny - dla kl. 7-8 i gimnazjum oraz kl. 4-6. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła jako zespół zdobyła I miejsce.

  II miejsce indywidualnie uzyskała A. Czyżowicz.

  Podczas turnieju można było zobaczyć sprzęt strażacki, czego nie omieszkały przybyć na miejsce nasze przedszkolaki - maluchy i zerówka. Uczniowie przypominali sobie także, w jaki sposób udzielamy
  pierwszej pomocy. Do dyspozycji mieli fantomy. W przerwie, kiedy komisja sprawdzała testy uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z astronomią.

  Do szkoły przybył pan T. Kołodziej ze swoim sprzętem do oglądania nieba i przekazywał niezbędne informacje. Za pomoc w organizacji tej niespodzianki dziękujemy firmie DELTA Optical z Mińska Mazowieckiego. Dziękuję także strażakom, zarządowi, Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia w naszej szkole. Zwycięzcom gratulujemy!!! Życzymy sukcesów na etapie powiatowym, który odbędzie się 21.03.2019r.  


   

   

  Magdalena Drzazga